Gabinet IZIS poleca masaż leczniczy, relaksacyjny i masaż bańką chińską.
Zapisy na zabiegi pod numerem 534 000 850.
Masaż – kilka słów o historii i znaczeniu
Masaż jest jednym z najstarszych zabiegów terapeutycznych. Pierwsze wzmianki o jego działaniu i pierwsze opisane techniki liczą sobie około 5000 lat. Powstały na terenie dzisiejszych Indii i Chin. Zawarto je w księgach uznawanych przez tubylców za święte. Początkowo istniał jako element uzupełniający obrzędy religijne, następnie stał się zabiegiem medycznym wchodzącym w skład praktyk medycyny ludowej. Z terenów wschodnich rozpowszechnił się na tereny starożytnej Grecji i inne kraje Europy. Jak wiele światłych nauk wraz z nastaniem średniowiecza w Europie popadł w zapomnienie.
Swój renesans zaczął przeżywać dopiero w XVI wieku i od tego czasu nieprzerwanie rozwija się do dziś. Do naszych czasów w różnych regionach świata wypracowano wiele technik typowo manualnych oraz z użyciem różnych pomocniczych przedmiotów. Powstało na przykład kilka metod, które rozwinęły się na bazie i dla potrzeb fizjologii i neurologii. Do nich należą metody masażu leczniczego, takie jak: masaż limfatyczny, łącznotkankowy, okostnowy i segmentarny. Pierwsza szkoła masażu z prawdziwego zdarzenia powstała w Europie w XIX wieku.
Masaż – podstawowe zasady
Fizycznie każda technika jest zespołem określonych ruchów, gołymi dłońmi lub zaopatrzonymi w pomocnicze narzędzie, połączonych z wywieraniem nacisku na tkanki ciała pacjenta. Masażysta wykonuje przy tym, z odpowiednia siłą, przyporządkowany do danej techniki zestaw określonych ruchów w charakterystycznym tempie. Wszystko przebiega przy tym zgodnie z przebiegiem naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz przebiegiem mięśni i innych tkanek. Masaż wykonuje się przy tym bez nadmiernego rozciągania skóry.
Jak możemy pogrupować masaże według ich znaczenia?
W zasadzie wyodrębnić można trzy główne grupy przeznaczenia masażu. Wykonuje się go w celach leczniczych, relaksacyjnych oraz w ramach przygotowania mięśni do znacznego wysiłku.
Niektóre techniki wykorzystywane są do kilku celów, więc nie możemy ich bardzo jednoznacznie przyporządkować. Z pewnością każdy z masaży usprawnia wewnętrzny metabolizm, przyspiesza naturalne procesy naprawcze organizmu oraz wpływa na niwelowanie skutków życia w stresie poprzez psychiczny odbiór dotyku oraz ogólną relaksację tkanek.