Masaż leczniczy pleców – czasem tylko relaks, a czasem konieczność
O masaż leczniczy pyta mnie coraz większa liczba Klientów, bo coraz więcej osób docenia jego dobroczynny wpływ na organizm. Pracujemy dużo i nasze ciało mnóstwo czasu przebywa w niewygodnych pozycjach, które męczą różne odcinki kręgosłupa, generując lub podtrzymując różne zmiany zwyrodnieniowe. Masaż leczniczy pleców bywa odpowiedzią na wiele pytań dotyczących przeciążeniowego, napięciowego bólu w różnych okolicach kręgosłupa, szyi i ramion.
Gabinet IZIS poleca wszystkim masaż leczniczy pleców. Aby z niego skorzystać wystarczy zadzwonić pod numer 534 000 850 i zarezerwować termin spotkania.
Kilka słów o pochodzeniu masażu
Idea stosowania masażu, jako metody leczniczej liczy sobie ponoć około pięć tysięcy lat i pochodzi z krajów położonych daleko na wschód, a więc rejonu obecnych Chin i Indii. Pierwsze wzmianki zapisane, dotyczące technik leczenia masażem, pochodzą z hinduskiej świętej księgi Weda, która poczynając od formy przekazywanej ustnie liczy sobie prawie cztery tysiące lat. Po tym, gdzie zawarto wiedzę o masażu możemy zauważyć, jakie znaczenie miał on i ma nadal dla ludności tamtych terenów. Z czasem różne techniki masażu weszły w skład zabiegów fizjoterapii i kosmetyki na całym świecie.
Masaż leczniczy przynosi ulgę i wspomaga leczenie
Coraz więcej czasu w ciągu dnia spędzamy przy komputerze w samochodzie lub w jednej pozycji stojącej. Po dłuższym czasie spędzonym w jednej pozycji spięte mięśnie dają znać o sobie bólem, który powraca codziennie i staje się coraz bardziej dokuczliwy. Wiele osób cierpi również z powodu zwyrodnieniowych schorzeń kręgosłupa utrudniających wykonywanie codziennych czynności. W każdym z tych przypadków masaż przyjdzie z pomocą. Pozwoli rozluźnić obolałe i spięte mięśnie, odżywić je i zwiększyć ich elastyczność. Masaż to zabieg o podwójnym działaniu. Miejscowo rozgrzewa i rozluźnia tkanki zwiększa przez to przepływ krwi i limfy. Poprawia się dotlenienie i odżywienie komórek oraz przyspiesza proces usuwania produktów przemiany materii. Działanie określane umownie jako odległe to ogólna poprawa krążenia krwi i limfy, pobudzenie wydzielania ważnych hormonów tkankowych takich jak aminy i prostaglandyny.
Jak stosować masaże?
Techniki masażu dobiera się indywidualnie zależnie od problemu. Zwykle dobroczynne działanie masażu odczuwane jest już po pierwszym zabiegu, ale największą skuteczność uzyskuje się przy serii 10 masaży. Jako dopełnienie terapii zaleca się dobór odpowiednich ćwiczeń utrwalających do samodzielnego wykonywania w domu.
Obserwuj nas na 👉 Instagramie i bądź na bieżąco z nowinkami.