IZIS. Gabinet masażu i podologii

Godziny otwarcia : pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-15.00
  Kontakt : kom. 794 790 470

Mały odcisk – duży problem

Historie pacjentów zaczynają się zwykle podobnie. Nowe obuwie, długie wędrówki lub kamyk w bucie. Lekki, punktowy ból, który z czasem narasta i uniemożliwia normalne chodzenie. Wiele wypróbowanych preparatów z apteki, od plastrów, przez płyny kończąc nawet na skarpetach złuszczających. Brzmi znajomo? Tak zwykle wygląda początek wielkiego problemu, jakim jest odcisk.
Odcisk powstaje na skutek długotrwałego ucisku i posiada rdzeń, który z czasem jest coraz dłuższy i coraz bardziej drażni zakończenia nerwowe. Im dłużej zwlekamy z jego usunięciem, tym będzie to trudniejsze. Nie warto jednak stosować domowych metod pozbycia się odcisku. Najczęściej pogarszają one jedynie sprawę, nierzadko wywołując trudne do wygojenia stany zapalne i poparzenia. Jeśli są długotrwale stosowane mogą przyczynić się nawet do powstawania blizn w podrażnianych ciągle miejscach. Zamiast tego należy jak najszybciej zgłosić się do podologa, który profesjonalnie zajmie się usunięciem odcisku. Jest to zabieg z reguły bezbolesny i szybki, w wyjątkowych przypadkach, jeżeli nie jest to możliwe na pierwszej wizycie, należy go powtórzyć.
Nie należy obawiać się, że po zabiegu ból uniemożliwi chodzenie. Pacjent zostaje odpowiednio zaopatrzony i nie ma żadnych przeciwwskazań do prowadzenia normalnej aktywności.
Jedno z najczęstszych zdań jakie słyszymy po usunięciu odcisku jest wypowiedziane z wielką ulgą: “Dlaczego tak długo czekałem?!”. Dlatego Ty już nie czekaj, nie ma czego się bać!

Aby umówić się na wizytę zadzwoń pod numer 794 790 470

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.